Funpark Žirafa pohledem rodiče

Ahoj, tohle je úplně jiný typ článku, než jste u mě zvyklí, rozhodla jsem se, že bych vám poreferovala o tom, jak jsme si s mým chlapem a naším prckem užili Funpark Žirafa v Praze, kde jsme byli poprvé, ale určitě ne naposledy.

Já miluju blbnutí, zbožňuju poutě, trampolíny a různé atrakce, proto když jsme se v podstatě v jednu chvíli rozhodli, že teď jedeme do Funparku, aniž by to bylo předem v plánu, těšila jsem se mnohem víc než naše dítě, který z toho ještě nemá moc rozum. 😀

Já nebudu rozepisovat, co tam kde je, ani ceník, to si můžete najít na netu, na stránkách funparku. Určitě bych ale doporučila přijít v týdnu, kdy je tam méně lidí než o víkendu a v Happy Hours, kdy je levnější vstupné.

My jsme tedy byli v úterý kolem oběda, celkem uvnitř bylo tak do 20 dětí ve věku do 7 let cca odhadem.

43286da3b8e7800313e9027e14e57a90

Líbilo se mi, že i přes malý počet návštěvníků byly otevřené všechny atrakce a i bar/občerstvení. Přijde mi fajn i rozdělení částí parku pro různé věkové kategorie, které však nejsou úplně respektovány, k tomu se dostanu za moment.

7e815e4cf0cb4067beaf439b7227ed0e

Hlavní část s klouzačkami a velmi spletitým bludištěm ze schůdků, provazů, tunýlků a trampolín jsme si fakt užili všichni tři. Mají i trampolíny až do 150 kilo, takže jsme se vyblbnuli až kam. Klouzačky si užíval i prcek, ty menší sám, ty větší raději s námi, pro jistotu. Nemá ještě ani 2 roky, tak musíme být pořád velmi opatrní, je ještě docela neohrabaný. 😀 Tato část, soudě podle starších fotek z internetu v porovnání s našimi aktuálními, se často obměňuje, mění se atrakce, zřejmě aby byl park stále atraktivní pro děti i po několika návštěvách, což samozřejmě chápu, asi by to děli tolik nebavilo, kdyby při každé návštěvě byly stejné atrakce a nic nového.

Část, která byla určena pro větší děti, s dráhou s autíčky, různými „automaty“ a mimo jiné i bůhvíkolik-D kinem, jsme příliš neprozkoumali. Akorát jsme s prckem párkrát objeli dokola okruh na autíčku, ale jak tam ani nebyl nikdo jiný, nebyla to taková zábava, kdežto naopak na těch klouzačkách a prolejzačkách upřednostňuji zase méně dětí kvůli bezpečnosti. 🙂

Poslední část, která byla určena pro prcky do 3 let, se mi zamlouvala. Byla celá oddělena od ostatních prostor poměrně vysokým „zábradlím“ či spíš pogumovanou zídkou a šla i úplně uzavřít, což je možná maličko nemorální, zavřít dítě do koutku a v klidu si vypít kafíčko, ale je to zároveň ideální, dítě nikam neuteče a může si spokojeně hrát na placu plném atrakcí právě pro mimča a malinké dětičky. Tedy pokud tam, jako se to stalo nám, nevlítne hlouček dětí kolem 6 let. Začly dělat šílený bordel, nehleděly na to, jestli tam jsou jiné malé děti, nebály se obsadit i atrakce, kde jsem zrovna měla svého malého. Až takový problém by to nebyl, kdyby ta část nebyla opravdu určena vyloženě pro tyhle malinké. Takhle velké děti tam neměly co dělat, ale zase na druhou stranu jsem ani nikde poblíž neviděla jejich rodiče, kteří by je mohli napomenout, takže je na každého povážení, jestli je to chyba dětí nebo rodičů. Tuto zónu jsme tedy byli nuceni opustit po tom, co mi malého ty větší děti málem zadupali v bazénku s míčky. Neříkala jsem nikomu nic, nepřísluší mi vychovávat nebo moralizovat cizí děti, ale byla jsem z toho trochu smutná, malému se v téhle části opravdu líbilo, ale nenechám ho přece zadupat.

529f192d-6660-454a-93b4-1138852cbf22_656_449_crop

Jako obrovské plus určitě vidím to, že jsem v podstatě celou dobu viděla uklízečky, jak se o prostory staraly, pořád tam někdo pobíhal s vysavačem, koštětem atd., takže to je zase naprosto skvělý, líbí se mi, že se udržuje takto důsledně pořádek i v prostorách, kde se musí v ponožkách, bez bot a nesmí se tam pít a jíst – takže není vlastně pořádně jak udělat nepořádek (když samozřejmě nepočítám prach, který se tam udělá).

Celkově jsme si Funpark Žirafa v Praze užili, určitě jsme nebyli naposledy a já budu doufat, že příště bude ta zóna pro prcky opravdu obsazena jen malinkými dětmi, pro které je určena, a ne těmi velkými neohleduplnými.

Dejte mi vědět, jestli se vám líbí i tenhle typ článků, mohla bych sem tam poreferovat o našich výletech a jestli jsou místa, kam vyrazíme, baby-friendly, nebo raději výletovat bez dětí. 🙂

Budu se těšit u dalšího článku! ♥

@kate__cosmetics

 

zdroj obrázků: Google Images

1 komentář: „Funpark Žirafa pohledem rodiče

Add yours

  1. My chodíme docela pravidelně do herničky u nás ve městě a musím říci, že ani u nás děcka nerespektují věkové rozdělení atrakcí. Zrovna včera byl můj syn s kamarádem, oba mají do dvou let, na skluzavce určené pro takto malé děti, když tam vyběhli kluci (cca 7 letí) a začali se mezi prckama prát a postrkovat. Já viděla rudě!! Po slušném napomenutí, jestli by toho mohli nechat, když jsou kolem nich v podstatě miminka, toho nechali a odešli na jinou atrakci. Málo kdy se ozvu, ale ve chvíli, kdy mi syn kráčí nahoru po schůdkách a bůh ví, že i na vypolstrovaný prolejzačce se může vážně zranit, nemluvě o tom, když dostane omylem kopanec do obličeje, tak ticho zůstat prostě nedokážu 🙅

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

Vytvořit váš web na WordPress.com
Začínáme
%d blogerům se to líbí: